Home Hakkımda

Hakkımda

ÖZGEÇMİŞİ :Eğitimci ve iş adamı olan Mehmet Salih USTA, 1962  Rize Çayeli doğumludur, Eyüpoğlu ailesinden gelmektedir. Evli ve üç  çocuk babasıdır, 1969’dan beri de Pendik’te ikamet etmektedir.

1992 yılında Tezel Eğitim Kurumları bünyesinde kurmuş olduğu dershanelerinde üniversite hazırlık kursları ile gençlerimizi geleceğe hazırlama görevini kendine  ödev olarak seçmiştir. Pendik ilçemizde faaliyet gösteren 2 özel okulu vardır. Kurumlarında yaklaşık her yıl 3500 öğrenci eğitim almaktadır. Şirketleri ve şahsı adına yılda 200 öğrenciye burs vermektedir, ayrıca Orhanlı bölgesinde dört katlı yurt yaptırmıştır. Eğitim sektöründe faaliyet göstermesi sebebi ile ilçemizde bulunan okulların eğitim seviyelerini yüksekte tutmak için çalışmalar yapmıştır.

Tezel Eğitim Kurumları kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Mehmet Salih USTA, Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının onursal başkanıdır. Rize Vakfının baskan yardımcılığını yapmıştır. Ayrıca eğitim kurumları, sağlık kuruluşları, muhtarlar ve spor camiaları ile çok yakın diyalog halinde olup ilçemizde bulunan birçok amatör spor klübüne maddi manevi destekler sağlamıştır. Gençlerimizin sosyal aktivitelere yönlendirilmesi konusunda önemli çalışmaları vardır.

Her yıl ramazan ayında erzak yardımı, kış aylarında yardıma ihtiyacı olan ailelere kömür temini gibi çesitli sosyal yardım projelerine katkısı olmuştur ve devam etmektedir. Bunların yanı sıra yaklaşık 15 yıl bölgemizin posta ve kargo dağıtım işlerini yapmıştır.

1989 yılından beri aktif siyasetin içinde bulunan Mehmet Salih USTA, 1989 yılında Pendik Belediyesinde en genç belediye meclis üyesi olarak 5 yıl hizmet etmiştir. 1999 yılında DSP’den belediye başkan adayı olarak seçimlere katılmış; sonraki yıllarda yine DSP il başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur.. Bu görevleri süresince ilçemizin sorunlarını çok yakından takip etmiştir. 2003 ten sonra  siyasete CHP  çatısı altında devam etmekte olan Mehmet Salih USTA, “Halka hizmet etmek Hakk’a hizmettir” düşüncesi ile Pendikli yurttaşlarımızın sorunları ile yakından ilgilenmeye ve çözmeye çalışmaktadır.